• امروز : چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۳
 • برابر با : 15 - ذو القعدة - 1445
 • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024
4

فراخوان بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منتشر شد

 • کد خبر : 3921
 • ۲۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
فراخوان بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منتشر شد
فراخوان بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از سوی دبیرخانه این رویداد هنری منتشر شد‌.

به گزارش یکتا هنر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه بیست‌ و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، فراخوان بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در ۱۱ رشته‌ ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، خوشنویسی (نستعلیق)، سفال و سرامیک، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، مجسمه‌سازی، طراحی، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) و هنرهای جدید (ویدیو آرت، چیدمان، هنرمحیطی) از سوی دبیرخانه این رویداد هنری منتشر شد‌.

متن فراخوان به شرح زیر است:
 
مرکز هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها به منظور رقابت در عرصه خلاقیت‌های هنری، ارتقای تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی و معرفی جوانان با توجه به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان، بیست و نهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران را در شهریور امسال در اردوگاه فرهنگی ورزشی شهید باهنر برگزار می‌کند.
 
این رویداد هنری که پس از سپری شدن بهار و در فصل تابستان برگزار می‌شود یادآور بالندگی نهالی است که در آغاز هر سال با در دست داشتن جوانه‌ها و شکوفه‌های بهاری از دل خاک سرد زمستان سر برون آورده و در پرتو خورشید به رودهای خروشان، دشت‌های فراخ، کوه‌های بلند و به آسمان فیروزه‌ای درخشان این سرزمین چشم دوخته است تا با  اندوخته‌هایش از بارش بهاری و بهره‌گیری از پیکره‌ی پر‌مهر این سرزمین پهناور در مسیری استوار رهسپار تابستان زندگی خویش شود. 
امسال از منظری دیگر در میان باغ و بوستانی مصفا، چشمه‌هایی روان و درختانی کهنسال در کوهپایه‌های شمیران در کنار هنرمندان جوان ایران‌زمین هستیم تا در همراهی با استادان کارآزموده و هم‌گامی با باغبانان روشن‌ضمیر ایرانی،   شکوفه‌های بهاری را دیگربار در تابستان به بار بنشانیم.    
 
از جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله ایران دعوت می‌کنیم تا در این تابستان با راهیابی به این جشنواره فرهنگی و حضوری چشمگیر در آن، شیوه‌های تعامل، نگریستن و آفرینش هنری را از نو تجربه کنند.
 
رشته‌های هنری جشنواره:

 1. ارتباط تصویری (پوستر)
 2. تصویرسازی
 3. خوشنویسی (نستعلیق)
 4. سفال و سرامیک
 5. عکاسی
 6. کاریکاتور (کارتون)
 7. مجسمه‌سازی
 8. طراحی
 9. نقاشی
 10. نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب)
  ‏۱۱٫ هنرهای جدید: (ویدیو آرت، چیدمان، هنرمحیطی)
   
  مراحل جشنواره:
  بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا و درنظر گرفتن سلامت همه هنرمندان و استادان گرامی با حضور راه‌یافتگان و برای سومین بار در تهران و به شرح زیر برگزار خواهد شد:
  مرحله نخست
  ۱-۱٫ ثبت نام داوطلبان در سایت جشنواره: www.yafestival.ir
  1-2. گزینش هنرجویان پس از بررسی فایل آثار دریافت شده در سایت، با هدف معرفی به استادان و حضور در دوره کارگاهی
  مرحله دوم
  ۲-۱٫ برگزاری کارگاه های آموزشی پنج روزه در شهریورماه
  ۲-۲٫ ارزشیابی آثار پدیدآمده و بررسی عملکرد هنرجویان و انجام رتبه‌بندی در پایان دوره کارگاهی تهران
  مرحله سوم
  ۳-۱٫ برنامه آموزشی و تعامل هنری میان هنرجویان راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی در هر رشته با استادان این دوره به صورت حضوری یا در فضای مجازی تا پایان آذرماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.
  ۳-۲٫ برگزاری نمایشگاه گروهی از آثار برتر هنرجویان در پایان آذرماه ۱۴۰۱
   
  شرایط ثبت نام:

فقط متولدین یکم فروردین ۱۳۷۷ تا بیست و نهم اسفند ۱۳۸۶ حائز شرط سنی شرکت در جشنواره ‏خواهند بود‎.‎

در مرحله ثبت نام ضروری است تا همه درخواست‌ کنندگان، تصویر کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه به همراه کد ملی ‏خود را در سایت جشنواره بارگذاری نمایند‎.‎

هر درخواست کننده فقط در یکی از رشته های جشنواره می‌تواند شرکت کند و باید حداقل ۵ و حداکثر ‏‏۱۰ اثر از میان بهترین آثار خود را در مهلت مقرر در سایت بارگذاری نماید‎.‎

محدوده حجم هر فایل ارسالی، حداقل ۱ و حداکثر ۶ مگابایت می‌تواند باشد.

در مرحله نخست، انتخاب موضوع، اندازه، تکنیک و سال خلق اثر برای اقدام به ثبت نام و بارگذاری آثار درسایت جشنواره آزاد است.

 
مقررات برگزاری کارگاه:

۱ . پذیرفته شدگان لازم است برای حضور در جشنواره اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه خود را همراه داشته باشند
۲ . ستاد برگزاری جشنواره نسبت به تجهیز کارگاه‌ها و تامین بخشی از لوازم مورد نیاز هنرجویان پذیرفته ‏شده در دوره اقدام خواهد کرد‎.‎ تأمین لوازم تخصصی تولید اثر هنری بر عهده پذیرفته شدگان است. همراه داشتن لپ تاپ برای هنرجویان رشته‌های گرافیک، تصویرسازی و کاریکاتور، در صورتی که با کامپیوتر اثرشان را خلق می کنند، ضروری است.
۳ . ستاد جشنواره، مبلغی را برای تهیه بخشی از لوازم مورد نیاز کارگاه، برای پذیرفته شدگان نهایی جشنواره واریز خواهد نمود.
۴ . ستاد جشنواره پس از پذیرش و دعوت هنرجویان به مرحله دوم، مبلغ ۵ میلیون ریال را به عنوان کمک هزینه در موعد مقرر به حساب ایشان واریز خواهد نمود.
۵ . ‏با توجه به مقررات جشنواره و با حفظ مالکیت فکری و معنوی آثار پدیدآمده و خلق شده که متعلق به ‏هنرجویان و هنرمندان این دوره است، بر اساس ماده ۵ قانون حمایت ‏حقوق مولفان و مصنفان… ‏مالکیت مادی کلیه آثار نهایی راه یافته به نمایشگاه متعلق به موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر است و پس از پایان جشنواره باید توسط هنرمندان به دبیرخانه ‏جشنواره تحویل داده و رسید دریافت شود. 
6 . تصمیم گیری درباره موارد پیش بینی نشده، بر عهده دبیر جشنواره خواهد بود.
۷ . ستاد جشنواره انتظار دارد رفتار همه شرکت کنندگان برابر موازین و قوانین جاری کشور باشد و پذیرفته شدگان مقررات جشنواره را به طور دقیق رعایت کنند
 
تشویق و تقدیر:

 1. با هدف تشویق و تقدیر از تلاش هنرمندان، به هر یک از افراد راه یافته به مرحله سوم، لوح افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به عنوان مشوق به ایشان اعطا می‌شود.
 2. گواهی شرکت به تمامی راه یافتگان به جشنواره اعطا خواهد شد.
 3. راه یافتگان به جشنواره از شهریورماه ۱۴۰۱ از مزایای عضویت در «مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر» و معرفی و عضویت در «صندوق اعتباری هنر» بهره‌مند خواهند شد.
   
  ارکان جشنواره:
  رئیس شورای سیاستگذاری: عبدالرضا سهرابی
  اعضای شورا: صدیقه احمدی باصیری، فرزاد ادیبی، سید نظام الدین امامی فر، کاظم چلیپا، محمد خراسانی زاده،  محمدرضا دوست محمدی، محمدمهدی رحیمیان، عبدالرحیم سیاهکارزاده، علی اشرف صندوق آبادی.
  دبیر  هنری: محمدمهدی رحیمیان
  دبیر اجرایی: عبدالرحیم سیاهکارزاده
  استادان کارگاه ها و داوران، متعاقباً اعلام خواهد شد.
   
  برنامه زمان‌بندی جشنواره:
  اعلام فراخوان و شروع ثبت نام: سه شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱
  آخرین مهلت ثبت نام در سایت: چهارشنبه ۱۹ مرداد (حداکثر تا ساعت ۱۴)
  داوری آثار و انتخاب هنرجویان: ۲۰ تا ۲۴ مرداد
  اعلام اسامی پذیرفته شدگان: ۲۵ مرداد
  پذیرش هنرجویان: ۶ شهریور
  افتتاحیه جشنواره: ۶ شهریور
  شروع و پایان کارگاه های حضوری: ۷ تا ۹ شهریور
  مرحله تعامل هنرجویان با استادان: ۱۰ شهریور تا ۱۰ آذر
  نمایشگاه آثار جشنواره: پایان آذر ۱۴۰۱ 
   
  نشانی و شماره‌های تماس دبیرخانه جشنواره:
  تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، خیابان صدوقی، پلاک ۱۷
  تلفن: ۶۶۹۴۶۹۱۰  –  ۶۶۹۴۶۹۱۱ 
لینک کوتاه : https://yektahonar.ir/?p=3921

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 2انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
انجمن سینمای جوانان ایران بنیاد سینمایی فارابی تئاترشهر تولید فیلم کوتاه جشنواره فیلم شهر جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم کوتاه تهران جشنواره موسیقی فجر حوزه هنری خانه سینما خانه هنرمندان ایران درگذشت هنرمندان سازمان سینمایی سینماحقیقت سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت شبکه دو سیما شبکه سه سیما شبکه مستند شبکه های سیما شبکه یک سیما شورای پروانه ساخت شورای پروانه نمایش فیلم مستند فیلم کوتاه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه کتاب تهران هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر هفدهمین جشنواره سینماحقیقت هنر و تجربه پاتوق فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران چهلمین جشنواره فیلم فجر چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر