• امروز : چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 15 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024
1

سریال های پرمخاطب ماه رمضان مشخص شدند/ برنامه ای که همپای سریال آمد

  • کد خبر : 2927
  • ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
سریال های پرمخاطب ماه رمضان مشخص شدند/ برنامه ای که همپای سریال آمد
طبق آمار و بازدیدی که از برنامه‌ها و سریال‌های رمضانی دیده می‌شود «نجلا» و «از سرنوشت» رتبه برتر سریال‌ها و «زندگی پس از زندگی» رتبه اول برنامه‌های افطار را به خود اختصاص داده است.

به گزارش یکتا هنر، با گذشت نیمی از ماه مبارک رمضان می‌توان ارزیابی کلی روی برنامه‌ها و سریال‌های پخش شده از شبکه‌های مختلف در این ایام داشت. اگرچه میزان مخاطبان آثار معمولاً از طرف مرکز تحقیقات صداوسیما و مطابق با نظرسنجی‌های عمومی ارائه می‌شود اما مدتی است که تلوبیون و آماری که از بازدید برنامه‌ها و سریال‌ها در این سایت ثبت می‌شود، توانسته به عنوان یکی از ملاک‌های ارزیابی و توفیق آثار شناخته شود.

تلوبیون آنطور که پیش از این توسط مدیران آن گفته شده است ۱۶ میلیون کاربر دارد و دسترسی‌هایی را برای مخاطبانش قرار داده است تا بتوانند با اینترنت نیم بها به این سرویس مراجعه کرده و همان آثار تلویزیون را تماشا کنند. بر همین اساس هم برای ارزیابی میزان توفیق شبکه‌های مختلف سیما در جذب مخاطب، نگاهی به آمار برنامه‌ها در دو هفته ابتدایی ماه مبارک رمضان در این ایام داریم.

رتبه‌بندی این برنامه‌ها مطابق آمار ثبت شده در تلوبیون، برنامه «زندگی پس از زندگی» را در میان برنامه‌های پیش از افطار شبکه‌های مختلف با اختلافی میلیونی بر صدر نشانده است و حتی می‌توان گفت بعد از دو سریال «نجلا» و «از سرنوشت» این برنامه سومین اثر پربیننده تلویزیون در نیمه نخست رمضان ۱۴۰۱ بوده است.

** برنامه‌های ویژه افطار

«زندگی پس از زندگی» در صدر رمضانی‌ها

این سومین فصل از «زندگی پس از زندگی» است که همزمان با رمضان ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه چهار سیما رفته که در هر فصل هم به برنامه‌ای پربیننده بدل شده است. عباس موزون اجرا و تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و در این مجموعه به گفتگو با افرادی می‌پردازد که تجربه‌هایی نزدیک به مرگ داشته‌اند.

«زندگی پس از زندگی» به اعتبار محتوای آنکه در همین چند فصل به یک برند تبدیل شده است از ابتدای ماه رمضان پربیننده‌ترین برنامه افطار تلویزیون با اختلافی میلیونی بوده است و حتی از برخی سریال‌های رمضانی مثل «مسافران شهر» در شبکه پنج و سریال طنز «خوشنام» در شبکه یک سیما بالاتر است.

رتبه بازدیدهای این مجموعه حدود ۲ میلیون ۲۹ هزار بوده است.

دعوت / ‏‬ حجت‌الاسلام برمایی

برنامه «دعوت» چند سالی است روی آنتن شبکه یک می‌رود و دارد به تدریج به یکی از برندهای تلویزیونی تبدیل می‌شود در چند سال اخیر با اجرای حجت الاسلام برمایی روی آنتن رفته است که در حال حاضر تنها روحانی برنامه‌های دم افطاری تلویزیون هم هست.

این برنامه مدلی از برنامه‌های گفتگومحور است که مردم عادی را دعوت می‌کنند و با آنها گپ و گفت می‌نشینند. «دعوت» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۷۹۰ بار دیده شده است. این رتبه البته با فاصله اندکی از برنامه «مثل ماه» شبکه سه است و احتمال دارد به زودی جا به جا شود.

مثل ماه / ‏‬ رسالت بوذری

برنامه «مثل ماه» هم از فصل یک و دو عبور کرده است و چندمین سالی است که به جای «ماه عسل» از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این برنامه را رسالت بوذری اجرا می‌کند و معمولاً مهمانانی از مردم عادی دارد که به موضوعات مختلفی با اشاره به روایت زندگی مردم در این ماه می‌پردازد.

«مثل ماه» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۲۵۰ بار دیده شده است و با اختلاف اندک چند صدتایی از برنامه شبکه سه پایین‌تر قرار گرفته است.

آدم‌های خوب شهر / ‏‬ محمد سلوکی

«آدم های خوب شهر» ویژه برنامه افطار شبکه دو است که محمد سلوکی اجرایش می‌کند این برنامه را در سال‌های پیش کاظم احمدزاده اجرا می‌کرد و جنس گفتگوهای این برنامه هم همان گفتگو با مردم عادی و البته برخی چهره‌ها درباره کار خیر و نیکوکاری و… است.

این برنامه هم چند سالی است به تولید می‌رسد که امسال برای اولین بار سلوکی اجرایش را بر عهده گرفته است.

«آدم های خوب شهر» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۶۶ هزار بار دیده شده است.

هیوا / ‏‬ عاطفه میر سیدی

«هیوا» با اجرای عاطفه میر سیدی از جمله برنامه‌های افطاری است که امسال اولین فصل از آن روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. این برنامه البته قرار بود ویژه برنامه افطار شبکه باشد با این حال بعد از اذان روی آنتن می‌رود.

«هیوا» در میان گفتگومحورهای ویژه افطار سعی کرد رویکرد شاخص‌تری به خود بگیرد تا وجه تمایزی با دیگر برنامه‌ها پیدا کرده باشد. این برنامه با محوریت فرزندآوری روی آنتن می‌رود و عاطفه می‌رسیدی که سال‌ها در حوزه خبرهای پزشکی و سلامت فعالیت می‌کرد در این برنامه با زنانی که در ابتدای زندگی خود نتوانسته‌اند صاحب فرزند شوند به گفتگو پرداخت.

فصل اول «هیوا» از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۲۲ هزار بار دیده شده است.

** سریال‌های رمضانی

فصل سوم «نجلا» / ‏‬ شبکه سه

فصل دوم سریال «نجلا» از ابتدای نوروز روی آنتن شبکه سه سیما رفت که در ۴۰ قسمت تا پایان ماه رمضان پخش آن ادامه دارد.

این سریال چند قسمتی هم پخش نشد و قسمت جدید آن در ماه مبارک رمضان با دو شب تأخیر روی آنتن رفت با این حال این فصل توانست همچنان مورد اقبال مخاطبان باشد و اگر در نوروز رتبه دوم پربیننده ها را به خود اختصاص داد در رمضان به رتبه اول رسید.

قصه فصل دوم «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور با ماجراهای مختلفی هم گریبانگیر شد و ستاره این سریال حسام منظور بود که نقش اصلی آن است.

این سریال به تهیه کنندگی سعید سعدی از ابتدای نوروز روی آنتن است و تاکنون بیش از چهار میلیون و ۴۸۸ هزار بازدیدکننده داشته است.

فصل چهارم «از سرنوشت» / ‏‬ شبکه دو

فصل جدید «از سرنوشت» از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو رفت و اگرچه برندی است که پیش مخاطب شناخته شده است با این حال از همان ابتدا توانست مخاطبان خود را جذب کند و حتی به شکل حیرت آوری رکورد زد.

این سریال که برای مخاطب نوجوان و جوان ساخته شده است جمعی از استعدادهای تازه را معرفی کرد که از جمله آنها دارا حیایی فرزند امین حیایی است.

از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان ساخته شد و در نیمه ماه رمضان در صدر پربیننده ها قرار گرفت و حالا با یک اختلاف چند هزارتایی بعد از «نجلا» که البته دو هفته‌ای زودتر شروع شده است قرار دارد و تاکنون چهار میلیون و ۴۴۱ هزار مرتبه دیده شده است.

خوشنام / ‏‬ شبکه یک

سریال خوشنام از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک رفته است و به دلیل حضور بازیگرانی که بسیاری از آنها چهره‌های طنز و کمدی هستند بسیاری با تصور اثری کمدی به پای آن نشستند و البته کمتر توانست انتظارشان را برآورده کند.

هومن حاجی عبداللهی نقش اصلی این سریال را بر عهده دارد و بازیگران دیگری از جمله حمید لولایی، فریده سپاه منصور، سحر ولدبیگی و عباس جمشیدی فر در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

این سریال به کارگردانی علیرضا نجف زاده ساخته شده است و علی رغم نبود هیچ اثر طنز و کمدی در شبکه‌های سیما اقبال چندانی به دست نیاورد و در رتبه سوم سریال‌های رمضانی قرار گرفت و تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۵۳ هزار بار دیده شده است.

مسافران شهر / شبکه پنج

آخرین سریالی که برای رمضان امسال در نظر گرفته شد «مسافران شهر» بود که سعی داشت با حال و هوایی رمضانی و مناسبتی هم پیش رود. با این حال انتخاب بازیگر و حتی قصه‌های این سریال کمتر توانست مورد توجه قرار بگیرد.

این سریال توسط چند کارگردان و در اپیزودهای چندقسمتی ساخته شد و در زمان افطار هر شب از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود و تاکنون بیش از ۳۴۱ هزار بار دیده شده است.

لینک کوتاه : https://yektahonar.ir/?p=2927

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
انجمن سینمای جوانان ایران بنیاد سینمایی فارابی تئاترشهر تولید فیلم کوتاه جشنواره فیلم شهر جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم کوتاه تهران جشنواره موسیقی فجر حوزه هنری خانه سینما خانه هنرمندان ایران درگذشت هنرمندان سازمان سینمایی سینماحقیقت سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت شبکه دو سیما شبکه سه سیما شبکه مستند شبکه های سیما شبکه یک سیما شورای پروانه ساخت شورای پروانه نمایش فیلم مستند فیلم کوتاه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه کتاب تهران هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر هفدهمین جشنواره سینماحقیقت هنر و تجربه پاتوق فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران چهلمین جشنواره فیلم فجر چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر