• امروز : جمعه - ۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 17 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Friday - 24 May - 2024
1

برگزیدگان پنجاه‌ویکمین جشنواره فیلم رشد معرفی شد

  • کد خبر : 1539
  • ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۹:۲۴
برگزیدگان پنجاه‌ویکمین جشنواره فیلم رشد معرفی شد
پنجاه و یکمین جشنواره فیلم رشد از ۲۰ تا ۲۶ آذرماه در تهران برگزار شد و برگزیدگان این رویداد، جمعه شب ۲۶ آذرماه در سینما فلسطین معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار یکتاهنر، آیین اختتامیه پنجاه و یکمین جشنواره رشد جمعه ۲۶ آذرماه با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی و غلامعلی حدادعادل در سینما فلسطین تهران برگزار شد و برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند.

بخش فیلم‌های دانش‌آموزی
هیات داوران فیلم‌های دانش آموزی پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از سعید پوراسماعیلی، الهام آقالری و لیدا فضلی جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

الف) بخش داستانی
دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل دغدغه فیلمساز نسبت به محیط زیست و انتخاب مناسب زبان سینمایی در قالب فیلم کوتاه و اصل غافلگیری، تعلیق و پایان مناسب اهدا شد به دانش‌آموز سجاد اسماعیلی کارگردان فیلم «قانون سوم»

لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به دلیل انتخاب شیوه بیانی متفاوت از قصه گویی معمول و تلاش برای یافتن زبان تجربی متفاوت برای طرح موضوع و استفاده از نشانه‌های تصویری و استعاری اهدا شد به دانش‌آموز امین یونسی کارگردان فیلم «بیگانه»
لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل انتخاب موضوعی از جنس خانواده و روایت متفاوت از زندگی سخت ایثارگران اهدا شد به دانش‌آموز مریم میاحی کارگردان فیلم «موج عشق»

ب) بخش مستند
دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل پژوهش عمیق، شناخت درست فیلم‌ساز نسبت به روایت موضوع و طرح مسأله‌ای که سال‌ها اساتید و هنرجویان میرک با آن مواجه بودند؛ اهدا شد به دانش‌آموز امیرحسین بینش کارگردان فیلم «یادگاری ماندگار»

لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به جهت امیدبخشی و زنده نگه داشتن صنایع دستی و رویکرد خلاقانه اهدا شد به دانش‌آموز فاطمه حسنلو کارگردان فیلم «کم‌قلبیر»

لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل دغدغه‌مندی فیلم‌ساز نسبت به فراموشی صنعت‌های سنتی و قدیمی در ایران، اهدا شد به دانش‌آموز سپیده اکبریان کارگردان فیلم «زَرِ ضال»

ج) بخش پویانمایی
دیپلم افتخار و جایزه رتبه اول به دلیل انتخاب تکنیک و اجرای خوب و فضاسازی درست مشترکاً اهدا شد به دانش‌آموزان محمدسرابی و محمدرضا زندمقدم کارگردانان فیلم «شابلون»

لوح تقدیر و جایزه رتبه دوم به دلیل انتخاب موضوع و پرداخت خوب در خصوص مسائل محیط زیست، استفاده صحیح از عنصر فانتزی، متحرک‌سازی و فضاسازی قابل قبول مشترکاً اهدا شد به دانش‌آموزان ریحانه عین‌الهی، بهاره عین الهی کارگردانان فیلم «رؤیای ابری»

لوح تقدیر و جایزه رتبه سوم به دلیل انتخاب درست ایده و عنصر غافلگیری در داستان، تکنیک و اجرای قابل قبول اهدا شد به دانش‌آموز فاطمه بابایی کارگردان فیلم «دومتر ناقابل»

بخش فیلم‌های معلمان
هیات داوران فیلم‌های معلمان پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از مهدی اسدی، کریم سربخش، رضا فهیمی جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

در بخش پویانمایی دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم «بالا» اثر معلم فیلمساز رعنا حجازی
در بخش داستانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم «اثر انگشت» اثر معلم فیلمساز زانیار محمدی‌نکو
در بخش مستند دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم «سامورایی‌ها در کردستان» اثر معلم فیلمساز سرکوت نیکدل
لوح تقدیر و جایزه نقدی در گروه معلمان فیلم‌ساز اهدا شد به فیلم «زالو» اثر شهریار پورسیدیان
لوح تقدیر و جایزه نقدی در گروه دانشجومعلمان فیلم‌ساز اهدا شد به فیلم «نگینی در کویر» ساخته امیررضا صداقت

بخش پویانمایی
هیات داوران فیلم‌های پویانمایی پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از مهین جواهریان، دکتر کیارش زندی، مهدی خرمیان جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

تندیس زرین و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم «جایگزین» اثر عبداله علیمراد از کشور ایران به دلیل استفاده درست از فضای بومی و عناصر دیداری با هویت ملّی.
تندیس سیمین و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم ماهیگیر «The Fisherman» اثر فرانسوا بلانا از کشور فرانسه به دلیل رعایت تمامی استاندارد‌های لازم در یک جشنواره بین‌المللی و تعابیر شاعرانه

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به فیلم‌های:
چرخش اثر هژیر اسعدی از ایران برای هماهنگی فرم و محتوا و استفاده از ویژگی‌های جهان انیمیشن با نگاه نو.
آتش سرخ اثر مونا عبداله‌شاهی از ایران به دلیل مضامین عارفانه و تصویرسازی‌های بدیع و چشم‌نواز.

بخش فیلم‌های داستانی کوتاه
هیات داوران فیلم‌های داستانی کوتاه پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از پوران درخشنده، دکتر احمد الستی؛ محمدرضا وطن‌دوست جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:

تندیس زرین و جایزه نقدی اهدا شد به لیلا اخباری کارگردان فیلم «برای بار دوم» از کشور ایران
تندیس سیمین و جایزه نقدی اهدا شد به سماح سعدی، یونس منجر کارگردان فیلم «متأسفم بابا» از کشور بلژیک

دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به دو فیلم:
علی کیوان، کارگردان فیلم «برنده» از کشور ایران و ماکسیم اکبروف، کارگردان فیلم «آب» از کشور قزاقستان
هیات داوران فیلم‌های داستانی کوتاه نشان شهید علی لندی و جایزه نقدی این بخش را اهدا می‌کند به مرجان خسروی کارگردان فیلم «وادیار» از کشور ایران

بخش فیلم‌های داستانی بلند
هیات داوران فیلم‌های داستانی بلند پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی، ابوالفضل جلیلی جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:
تندیس زرین و جایزه نقدی اهدا شد به آجای گوویند کارگردان فیلم ماداپالی متحد «Madappally United» از کشور هندوستان
تندیس سیمین و جایزه نقدی اهدا شد به مرتضی رحیمی کارگردان فیلم «بَلیط» از کشور ایران
دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به سیدجمال سیدحاتمی کارگردان فیلم «بامبالا» از کشور ایران
نشان ویژه شهید علی لندی و جایزه نقدی اهدا شد به بازیگر نوجوان فیلم مرد نقره‌ای، دانش‌آموز امیرکیان عبدی برای بازی در نقش امیر کیان.

بخش فیلم‌های مستند بلند
هیات داوران فیلم‌های مستند بلند پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از اُرُد زند، دکتر محمد عارف، یادویگا هوچکوا / از لهستان جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:
تندیس زرین و جایزه نقدی اهدا شد به ناهید رضایی کارگردان مستند «خانه بهار» از کشور ایران
تندیس سیمین و جایزه نقدی اهدا شد به علیرضا دهقان کارگردان مستند «ایساتیس» از کشور ایران
دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به لیزبت د کولار Liesbeth de Ceulaer کارگردان مستند «هولگات HOLGUT» از کشور بلژیک

جایزه ویژه هیات داوران:
لوح تقدیر و جایزه ویژه هیات داوران اهدا می‌شود به مهدی آزاد تصویربردار مستند بلند «ایساتیس» از ایران

بخش فیلم‌های مستند کوتاه
هیات داوران فیلم‌های مستند کوتاه پنجاه ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد متشکل از رامتین شهبازی، آزاده بی‌زار گیتی، ایگور ام. توهلی / از صربستان جوایز این بخش را به شرح زیر اعلام کردند:
تندیس زرین و جایزه نقدی اهدا شد به مهدی رجبیان کارگردان مستند «زرافشون» از کشور ایران
تندیس سیمین و جایزه نقدی اهدا شد به دیمیتری اولینیک کارگردان مستند «سی‌هزار ضربه» از کشور روسیه
دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا شد به محمد طالبی کارگردان مستند «نفس‌های یک شهر» از کشور ایران
دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین پژوهش اهدا شد به رضا پردل کارگردان مستند «نانِ بی‌جان» از کشور ایران

لینک کوتاه : https://yektahonar.ir/?p=1539

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
انجمن سینمای جوانان ایران بنیاد سینمایی فارابی تئاترشهر تولید فیلم کوتاه جشنواره فیلم شهر جشنواره فیلم فجر جشنواره فیلم کوتاه تهران جشنواره موسیقی فجر حوزه هنری خانه سینما خانه هنرمندان ایران درگذشت هنرمندان سازمان سینمایی سینماحقیقت سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران سی و نهمین جشنواره موسیقی فجر سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت شبکه دو سیما شبکه سه سیما شبکه مستند شبکه های سیما شبکه یک سیما شورای پروانه ساخت شورای پروانه نمایش فیلم مستند فیلم کوتاه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه کتاب تهران هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر هفدهمین جشنواره سینماحقیقت هنر و تجربه پاتوق فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران چهلمین جشنواره فیلم فجر چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر